Případové studie

DAKEA PŘECHÁZÍ NA BEZPLASTOVÉ OBALY

Pro nás ve společnosti Dakea je udržitelnost základem všeho, co děláme. Jako společnost můžeme pro záchranu planety udělat více a již dlouho se snažíme snižovat množství odpadu a znečištění ovzduší, navíc používáme nízkouhlíkové stavební materiály a dřevo s certifikací FSC z odpovědně obhospodařovaných lesů. V loňském roce jsme ve společnosti Dakea představili naši strategii udržitelnosti „WeCare” („Staráme se”), která se zaměřuje na tři klíčové oblasti: klimatická opatření, udržitelné výrobky a odpovědné podnikání. Cílem této strategie je také dosáhnout toho, aby společnost byla do roku 2030 neutrální z hlediska emisí uhlíku*. V rámci této strategie s potěšením zahajujeme naši iniciativu bez plastových obalů, která je nyní k dispozici pro všechny výrobky Dakea.

V rámci této iniciativy uvádíme modernizované kartonové obaly a všechny plastové komponenty        v našich kartonech jsme nahradili obalovými materiály na bázi papíru.

Tyto důležité změny pomohou stavebnímu průmyslu při nakládání s odpady na staveništi, zejména stavitelům domů a developerům.

Odhaduje se, že přechod na bezplastové obaly ušetří 9 tun plastů ročně**.

AŽ SI PŘÍŠTĚ BUDETE KUPOVAT STŘEŠNÍ OKNO NEBO PŘÍSLUŠENSTVÍ DAKEA, VĚNUJTE POZORNOST TĚMTO ZMĚNÁM V NAŠICH NOVÝCH OBALECH:

• Bezplastový obal v balení, nahrazený alternativou na bázi papíru. Sáček obsahující šrouby a vázací pásku jsme také nahradili papírovou verzí schválenou organizací FSC.

• Pevnější a odolnější kartonová krabice v konstrukci s dvojitou vlnou je při manipulaci a přepravě mnohem odolnější, což vede k ještě menšímu počtu vrácených výrobků a minimálnímu počtu reklamací.

• Nové přepravní popruhy vyrobené ze směsi bavlny 80% a polyesteru 20% usnadňují manipulaci s výrobkem.

• Nový obal se snadno drtí, což usnadňuje jeho recyklaci.

• Snížili jsme množství tištěných materiálů a informace o montáži jsou nyní dostupné prostřednictvím QR kódu, který je zřetelně vyznačen na krabici a umožňuje přístup k instalačním videím Dakea.

. • Klíčové informace o postupech údržby a dostupném příslušenství nyní naleznete v obálce přiložené ke střešnímu oknu.

• Bylo také přepracováno etiketování a označení značky na krabici - v souladu s ekologickým povědomím je na krabici méně inkoustu a barev a informace o výrobku jsou zobrazeny světlejší barvou, což usnadňuje jejich přehlednost.

“Nakládání s odpady je jednou z největších výzev v oboru. Pokud chceme brát vážně naši kolektivní odpovědnost, musíme to změnit nyní, ne později. To vše je součástí snahy udržet se na nejvyšší úrovni, a proto jsme naši strategii udržitelnosti vypracovali společně s koalicí odborných organizací Science Based Target (SBTi) - která pomáhá soukromým společnostem stanovovat vědecky podložené klimatické cíle. Naše ekologičtější obaly usnadňují stavebním firmám nakládání s odpady na staveništi,”

John McGuire,
mezinárodní obchodní ředitel společnosti Dakea

* Emise v oblasti Scope 1 jsou přímé emise z vlastněných nebo kontrolovaných zdrojů. Emise Scope 2 jsou nepřímé emise z výroby nakupované energie.

**Vypočítáno na základě prodeje střešních oken, střešních světlíků a příslušenství pro komerční účely v roce 2022.

Související články

Případové studie

A Place to call home

Pro odborníky

What is low-e glass?

Low-e glass helps retain heat in cold temperatures, and keeps homes cool in the summer. Přečtěte si více

Případové studie

How to reduce heat loss through windows

In this current economic climate, finding ways to reduce heat loss can be a smart way to reduce bills and m... Přečtěte si více

ODEBÍREJTE NÁŠ ZPRAVODAJ

Jste profesionální střechařský řemeslník, zhotivitel nebo stavebník? Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje ještě dnes a buďte prvním, kdo uslyší o našich novinkách v sortimentu, o kampaních na podporu prodeje a o jedinečných nabídkách.