Vytvoření klidné a tiché atmosféry může být pro každého majitele domu nebo i stavebníka výzvou. Pokud máte hlučné sousedy nebo žijete ve velmi rušné čtvrti, může Vás neustálý hluk obtěžovat.

Ať už jste majitel domu, který se snaží chránit před hlukem sousední rodiny, nebo stavitel, který plánuje nový dům na rušné ulici, tyto tipy pro snížení hluku Vám usnadní vytvořit klidnější domov.

Jak snížit hluk ze silnice ve vašem domě nebo bytě

Pokud bydlíte na hlavní silnici, může být zvuk projíždějících aut nepříjemný, zejména pokud není stálý, ale projevuje se troubením a burácením motoru!

Hlavními způsoby, jak snížit hluk v domácnosti, jsou:

  1. Investujte do oken s trojsklem
  2. Použijte předokenní rolety a jiné komfortní příslušenství

Tyto pomůcky můžete využít i ke snížení jiného venkovního hluku, například pokud bydlíte v rušném parku nebo na koncertním místě, nebo dokonce pokud bydlíte vedle fotbalového stadionu či zrovna stavíte.

Existuje také celá řada opatření na snížení hluku, která mohou pomoci zlepšit izolaci domu. O každém z těchto tipů na snížení hluku si přečtěte více zde…

1. Investujte do oken s trojskly

Chcete-li snížit hluk z dopravy ve svém domě nebo budově, zvažte investici do oken trojskly, která vytvoří další bariéru proti hluku. Přestože se jedná o nákladnou položku, je to velmi hodnotná volba, protože může mít obrovský vliv na kvalitu a jakost zvuku pronikajícího do Vašeho domu.

Okna s technologií pro blokování hluku* mohou snížit hluk až o 38 dB, což je o 50 % lepší než u běžných oken.

Pokud však máte omezený rozpočet, můžete zvolit trojska pouze u střešních oken směřujících do silnice.

2. Použijte protihlukové rolety a jiné komfortní příslušenství

Hluk lze omezit i pomocí předokenní rolet, ale jen v omezené míře, a proto je užitečné kombinovat je s dalšími způsoby tlumení hluku a zlepšit tak celkový klid a pohodu v domácnosti.

Pokud chcete snížit hluk v podkrovní místnosti, můžete se podívat na naši nabídku rolet do podkroví pro střešní okna. Rolety mají omezenou schopnost snižovat hluk, ale předokenní rolety pro střešní okna mohou poskytnout maximální účinnost.

Například naše předokenní roleta se solárním napájením může poskytnout mnohem robustnější zakrytí střešních oken, která kromě snížení hluku přináší i další výhody.

Existuje mnoho různých způsobů, jak snížit hluk v domě – ať už jej vlastníte nebo stavíte právě nový dům pro někoho jiného. Nejvhodnější volba většinou záleží na Vašem rozpočtu.

Hledáte zvukově izolační střešní okna? Vyzkoušejte naše okna Ultima Energy s trojsklem, která blokují hluk.

*Technologie Noise Block je kombinací různých vylepšení v konstrukci střešních oken (vylepšené opláštění s fólií pohlcující zvuk), která snižuje exteriérové zvuky a hluk způsobený deštěm, což znamená o 50 % lepší tlumení hluku ve srovnání s běžnými okny. Snížení hluku o 38 dB.

ODEBÍREJTE NÁŠ ZPRAVODAJ

Jste profesionální střechařský řemeslník, zhotivitel nebo stavebník? Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje ještě dnes a buďte prvním, kdo uslyší o našich novinkách v sortimentu, o kampaních na podporu prodeje a o jedinečných nabídkách.