Jiný

JAK ZLEPŠIT ZATEPLENÍ DOMU

Oprava izolace v domě je jedním z nejdůležitějších úkolů, které může provést každý kutil. Díky správným nástrojům a dovednostem můžete svůj dům v zimě izolovat a v létě ochlazovat, čímž ušetříte náklady na vytápění.

Tipy a triky pro zlepšení izolace vašeho domu najdete v našem průvodci izolací níže.

JAK VÁM MŮŽE POMOCI ZLEPŠENÍ IZOLACE VAŠEHO DOMU

Zlepšení izolace vašeho domu může mít mnoho výhod, včetně nižších účtů za vytápění a nižších emisí uhlíku.

Jedním z největších příčin tepelných ztrát a plýtvání energií může být špatně izolovaná střecha.

Zajištění správné tloušťky izolace střechy nebo podkroví (až do hloubky 27 cm) má zásadní význam pro udržení tepla ve vašem domě a nízkých účtů za vytápění.

Další izolace může být instalována v celém domě, včetně izolace stěn, dveří a oken – a jejich nahrazení izolačními alternativami.

Zlepšení izolace: Kolik ušetřím?

Záleží na typu vašeho domu. Zateplení domů obvykle stojí více, ale vyplatí se to kvůli lepším úsporám. Typická izolace podkroví v rodinném domě může majiteli domu ušetřit až 20 % průměrného ročního účtu za energie.

Zatímco zateplení dvojdomku nebo řadového domu je levnější, ale ušetří v průměru jen 11 % ročně.

Možná se ptáte “proč je takový rozdíl v úsporách?”.

Vlastnictví dvojdomku nebo řadového domu má své výhody. Pokud jsou na váš dům napojeni sousedé, znamená to, že váš dům s větší pravděpodobností udrží teplo, které vyprodukujete, což snižuje vaše účty. Doporučujeme však další opravy oken a dveří!

Podívejte se na naše energeticky úsporná střešní okna.

JAK ZLEPŠIT IZOLACI VE VAŠEM DOMĚ

Podívejme se, jak můžete zlepšit izolaci ve svém domě.

IZOLACE STŘECHY

Jak jsme se již zmínili, nemůžete podceňovat úspory, kterých můžete dosáhnout pouhou instalací izolace střechy nebo podkroví.

Dodržování zlatého pravidla, že všechny izolace by měly mít tloušťku alespoň 27 cm, zajistí, že váš dům bude řádně izolován. To vám pomůže udržet teplo, snížit účty a zároveň snížit emise oxidu uhličitého.

OKNA

Okna vašeho domu mohou být jednou z největších příčin tepelných ztrát. Špatně namontovaná okna mohou vést k netěsnostem a průvanu a dvoukřídlá okna mají špatné vlastnosti pro zadržování tepla a chladu.

Výměna oken za tepelně izolační alternativy může být užitečná zejména v místnostech náchylných k tepelným ztrátám, jako jsou podkroví.

Ve společnosti Dakea nabízíme skvělou kolekci vysoce kvalitních střešních oken a střešních oken , která ochrání váš dům před povětrnostními vlivy díky izolaci proti povětrnostním vlivům.

Z našich výrobků představují nejlepší izolační řešení naše kolekce “Ultima Energy” a “Better Energy” (K dispozici jsou také verze z PVC – “Ultima Energy PVC” a “Better Energy PVC”), okna s trojsklem a dvěma komorami naplněnými inertním plynem. Tyto typy oken pomohou snížit účty za vytápění a emise oxidu uhličitého. Jedná se o ideální volbu pro zlepšení izolace.

IZOLAČNÍ ROLETY

Izolační rolety mohou poskytnout krátkodobé řešení netěsnosti oken. Tyto typy rolet jsou obvykle těžší než standardní zatemňovací rolety, protože obsahují izolační vrstvu, která zlepšuje termoregulační vlastnosti okna a zároveň minimalizuje vnější hluk.

Tyto rolety se dodávají v různých vzorech a barvách, takže je lze snadno sladit s interiérem vašeho domu, takže není třeba dělat kompromisy ohledně stylu.

OKENNÍ FILMY

Okenní fólie jsou plastové fólie, které lze aplikovat přímo na okna a zlepšit tak tepelnou izolaci vašeho domu. V zimních měsících okenní fólie snižují množství tepla unikajícího okny, přičemž některé fólie snižují tepelné ztráty až o 50 %.

Kromě toho mohou okenní fólie výrazně snížit UV záření, které by jinak způsobilo vyblednutí interiéru vašeho domu.

IZOLAČNÍ ROLETY

IZOLACE STĚN

Izolace stěn hraje důležitou roli v energetické účinnosti a pohodlí vašeho domova. Správná izolace stěn pomáhá zabránit tepelným ztrátám v zimě a tepelným ziskům v létě. Dobrá izolace může snížit náklady na vytápění a chlazení i hluk z vnějších zdrojů.

Při výběru izolace byste měli vzít v úvahu typ a tloušťku materiálu a také klima a strukturu budovy v dané oblasti.

IZOLACE PODLAHY

Nedostatečně izolované podlahy mohou mít za následek větrání přízemí.

Pokud se s tímto problémem v současné době potýkáte, může být skvělým dočasným řešením použití přikrývek a rohoží kolem domu. Toto malé řešení může zabránit úniku tepla přes podlahu, než budete hledat lepší řešení.

Pokud chcete trvale zlepšit izolaci podlahy, máme pro vás několik návrhů.

Pokud mají vaše podlahové lišty a podlahové lišty malé mezery, bude teplo unikat. Tyto mezery lze snadno vyplnit standardním izolačním materiálem, který je k dostání ve většině obchodů pro kutily, a lze to provést i bez odborníka na podlahy.

U dřevěných podlah, které vyžadují dodatečnou izolaci, se velmi dobře osvědčuje použití izolačních rolí nebo izolačních desek umístěných přímo pod dřevěnými trámy. Tuto práci lze snadno provést, pokud jsou dřevěné trámy přístupné ze sklepa nebo suterénu, ale pokud je třeba odstranit podlahová prkna, bude zapotřebí odborníka.

Betonové podlahy si tento luxus nemohou dovolit, a proto musí být izolovány izolačními deskami. Pokud na podlahu použijete izolační desky, ujistěte se, že jsou dveře správně zarovnané, aby je bylo možné po položení izolace používat.

IZOLACE PROTI PRŮVANU A DVEŘE

Izolace proti průvanu může být skvělým způsobem, jak zlepšit izolaci vašeho domu a zároveň každoročně ušetřit peníze. Jednoduše řečeno, pokud se do vašeho domu může dostat studený vzduch, může se teplý vzduch dostat ven. Těsnění proti průvanu pomáhá. Při izolaci proti průvanu nejprve zkontrolujte, zda ve vašem domě nejsou mezery nebo studený průvan. Zde je seznam míst, kde můžete začít:

Podlahové desky a podlahové lišty

Jak jsme již zmínili, mezery mezi podlahovými prkny a lištami mohou vytvářet příležitost pro vnikání studeného vzduchu do domu, proto buď vyplňte prázdný prostor pod podlahovými prkny izolačními rolemi nebo izolačními deskami, nebo použijte na horní straně podlahových prken vylučovače průvanu, abyste mezery minimalizovali.

Dveře, klíčové dírky a poštovní schránky

Část tepla obvykle uniká dveřmi, ale existuje několik tipů, jak tepelné ztráty snížit. Při kontrole dveří můžete cítit, že klíčovou dírkou uniká studený vzduch. Jedná se o poměrně častý problém, který lze obvykle vyřešit rychlou návštěvou železářství. Zakupte a nainstalujte kryt klíčové dírky kolem klíčové dírky, abyste minimalizovali proudění vzduchu a mírně zlepšili zadržování tepla.

Podkroví a půdy

Průvan a proudění studeného vzduchu jsou také příčinou studených podkroví a půd. Hlavním problémem je, že teplo stoupá vzhůru a vstup do podkroví nebo na půdu je obvykle ve stropě, což znamená, že pokud je ve dveřích na půdu průvan, dochází k tepelným ztrátám. Jednoduchým řešením tohoto problému je instalace zábran proti průvanu kolem vnitřní strany vchodu do podkroví, aby se minimalizovalo proudění vzduchu.

 

Související články

Jiný

Co je nízkoemisní sklo?

Nízkoemisní sklo, známé také jako sklo s nízkou emisivitou, je typ skla, které je opatřeno téměř zcela průh... Přečtěte si více

Jiný

TIPY PRO UMÍSTĚNÍ STŘEŠNÍCH OKEN A SVĚTLÍKŮ

Střešní světlíky a střešní okna mohou být skvělým způsobem, jak vnést světlo do vašeho domova, ale jejich u... Přečtěte si více

Pro koncové uživatele okna dachowe do salonu

JAK IZOLOVAT PODKROVNÍ MÍSTNOST

Před příchodem zimy přijde vhod osvojení si základů toho, jak izolovat podkrovní místnosti, díky čemuž si t... Přečtěte si více

ODEBÍREJTE NÁŠ ZPRAVODAJ

Jste profesionální střechařský řemeslník, zhotivitel nebo stavebník? Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje ještě dnes a buďte prvním, kdo uslyší o našich novinkách v sortimentu, o kampaních na podporu prodeje a o jedinečných nabídkách.