Údržba

Střešní okna vyžadují minimální údržbu: pravidelné čištění skla a jednou do roka přelakování dřeva, pokud je dřevěné střešní okno nainstalováno v místnosti s vysokým obsahem vlhkosti. Všechna střešní okna lze přetočit o 165°, aby byl při čištění zajištěn snadný přístup k vnějšímu sklu. Okna Dakea Better PVCDakea Best Dakea Best PVC jsou navíc dodávána s bezúdržbovou povrchovou úpravou Titan Glass

guarantee

titan glass titan glass

Charakteristickou vlastností zasklívacího systému Titan Glass je to, že se na vnějším povrchu okna zachycuje mnohem méně nečistot

Během procesu výroby skla je přímo na povrch skla nanesena speciální mikroskopická vrstva oxidu titaničitého. Při vystavení slunečnímu záření titanová vrstva reaguje dvojím způsobem:

titan glass
  1. Pomocí fotokatalytického procesu reaguje s UV zářením, které je složkou přirozeného denního světla, a rozkládá organické nečistoty.
  2. K omytí rozložené špíny využívá deště. Díky tomu je péče o okna bezproblémová a nezatěžuje životní prostředí!

Kromě toho sklo v systému Titan Glass usychá rychleji a sklo při uschnutí zůstává čisté, je na něm méně šmouh a poskytuje nerušený výhled, díky čemuž je ideální pro všechny vnější zasklené plochy ve vašem domě.

Konstrukci vyrobenou ze dřeva lze čistit teplou mýdlovou vodou, avšak v tomto případě je nutné počítat s tím, že v případě častého čištění vzroste potřeba přelakování.

Lakování okenních rámů: Nutnost provádět lakování závisí na vlhkosti vzduchu v dané místnosti. Pro tyto účely jsou vhodné všechny laky vyrobené na bázi vody, avšak vždy dbejte na to, aby lak byl na plochu nanášen rovnoměrně.

Pro zajištění snadného otáčení okna promažte otočné středové závěsy.

Vyčistěte nadokenní a boční části lemování, aby byl zajištěn plynulý odtok dešťové vody v bezprostřední blízkosti okna.

Údržba – rolety a žaluzie

Rolety a žaluzie nevyžadují pravidelnou údržbu. Pokud je to však nutné, očistěte je vlhkým hadříkem.

blind

Údržba – předokenní roleta

Doporučujeme pravidelné čištění lemování a oblasti v bezprostřední blízkosti předokenní rolety.

Pro zajištění správné funkce rolety není nutná pravidelná údržba. Při správném používání bude roleta funkční po dlouhá léta.

roller shutter

Údržba – elektrické ovládání

Motor čistěte vlhkým hadříkem; používejte běžné čisticí prostředky.

Elektrické otevírání nevyžaduje speciální údržbu. Za účelem prodloužení životnosti a bezchybného fungování však doporučujeme jednou za rok promazat řetěz olejem.

Maintenance