STŘEŠNÍ OKNA Dakea – “ZÁŽITEK Z NEBE” PŘI PŘESTAVBĚ PODKROVÍ V LEEDS

Zkušený developer, který se ujal přestavby bungalovu v exkluzivní čtvrti města Leeds, měl prvořadý zájem na zajištění kvality a při současném dodržení rozpočtové odpovědnosti. Proto se při výběru střešních oken rozhodl pro okna Dakea BETTER SAFE PVC, které navrhla a dodala společnost Room at the Top. Zvolená střešní okna nabízí v porovnání s konkurencí nejlepší funkční vlastnosti za nejvýhodnější cenu na trhu.

Před přestavbou se podkroví bungalovu, který zahrnoval standardní dispozici se třemi ložnicemi, využívalo jen jako úložný prostor. Při plánování přestavby měl klient tři základní požadavky: zvýšit hodnotu nemovitosti, navýšit rozměr podlahové plochy a dosáhnout maximální míry denního osvětlení v podkroví.

Plán přestavby, který vypracoval architekt klienta, sestává ze dvou zdvojených ložnic s vlastní koupelnou, a dále ze studovny. Tím v podstatě došlo k přeměně na dvoupatrovou nemovitost a k téměř zdvojnásobení původní podlahové plochy. Na zajištění přiměřeného osvětlení a přirozeného přívodu větrání navrhl architekt celkem 13 střešních oken osazených do nové střešní konstrukce.

Společnost Room at the Top měla na starosti všechny stavební práce na daném projektu, jakož i výběr stavebních materiálů, střešní okna nevyjímaje. Výkonný ředitel společnosti Jon nám objasnil, proč je společnost Dakea jejich preferovaným výrobcem: "Naše společnost v minulosti používala podobná střešní okna od jiného výrobce, avšak v uplynulých letech jsme zaznamenali pokles kvality, proto jsme se rozhodli vybrat jiného výrobce - tehdy jsme objevili společnost Dakea, která se od té doby stala naší jednoznačnou volbou."

"Při tomto projektu jsme použili kyvná okna se středovým závěsem Dakea BETTER SAFE PVC, převážně ve velikosti M4 (78 x 98cm), a taktéž dvě okna velikosti C2 (55 x 78cm). Zvolili jsme variantu provedení oken z PVC jednak kvůli skutečnosti, že tato okna jsou vhodná pro pokoje s vysokou vlhkostí, jakými jsou v rámci tohoto projektu koupelny přiléhající k ložnicím, ale také z důvodu jejich vysoké kvality. Nabízejí opravdu skvělou užitnou hodnotu v poměru k vynaloženým finančním prostředkům."

Okna BETTER SAFE PVC představují jasnou volbu tam, kde je požadováno naprosté minimum údržby; tato okna jsou snadno omyvatelná, odolná, a nevyžadují příliš mnoho pro udrženení v plně funkčním stavu. Co se týče zasklení, nová technologie Thermostat zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti a s koeficientem Uw v hodnotě 1.3 W/m2K a tak napomáhá omezovat teplené ztráty, přičemž tvrzené bezpečnostní vnější sklo a laminované vnitřní sklo navíc zajišťují zvýšenou odolnost a ochranu před rozbitím.

Jon také vyzvedl 20letou záruku, působivou službu, kterou společnost Dakea nabízí klientům: "Pro naše vlastní zákazníky nabízíme 15-letou záruku na námi vykonávané práce; proto skutečnost, že Dakea nabízí 20-letou záruku, jim usnadňuje volbu. Jediné, co musí udělat, je zadat výrobní evidenční číslo daného okna společně s příslušnými osobními údaji na webové stránce společnosti Dakea."

"Toto okno, stejně jako další modely oken z nabídky společnosti Dakea, nabízí pro klienty zároveň i skvělý design. Ovládací klika na spodní části okna usnadňuje jeho používání; odpadá tak nutnost zakoupení prodlužovací tyče, která bývá nezbytnou u mnoha jiných typů střešních oken vybavených ovládacím madlem nebo klikou na horní části okenního křídla.”

"Tato okna rovněž obsahují větrací klapku. Ideální větrání je rovněž možno zajistit klasickým způsobem, pomocí dvou ventilačních poloh určených drážkami v patici klikového zavírání. Všechny jednoduché montážní prvky najdete v balení, a to včetně hydroizolačního límce (RUC), a protože všechny potřebné součásti máte ihned po ruce, je následná montáž jednoduchá a plynulá. Tato zdánlivě nepatrná vylepšení jsou jak pro nás, tak pro naše zákazníky ve skutečnosti velmi důležitá."

Jon pochválil společnost také z pohledu zákaznického servisu: "Jak všichni dobře víme, občas se věci mohou pokazit. Naše společnost se vždy snaží jakoukoliv stížnost našich klientů vyřešit v nejkratším možném čase. Jsme velice rádi, že společnost Dakea sdílí náš pohled na věc. Pokud se i přesto ojediněle vyskytne situace, kdy zákazníci musí uplatnit svá záruční práva, proces vyřízení žádostí je bezproblémový a účinný.”

"To platí rovněž i z technického hlediska. Jakékoliv naše otázky byly vždy promptně zodpovězeny. Skutečnost, že síť zákaznické podpory je vždy připravena pomoci, nám přináší klid pro naši práci."

Majitel nemovitosti pověřil společnost Room at the Top se sídlem v Leeds, aby provedla všechny příslušné stavební práce, což zahrnovalo zvýšení podkrovního prostoru, provedení přesahu krokví do přední části nemovitosti a celkovou rekonstrukci zadního traktu budovy. To vše zahrnovalo i výstavbu dvou rozšíření ve tvaru C. Navýšením sklonu střechy došlo k vytvoření mnohem většího obytného prostoru v podkrovních částech.

Sám majitel nemovitosti, který je obchodníkem v penzi, pak uskutečnil druhou část prací, včetně zabudování izolace a podlahových obkladů. Na adresu namontovaných střešních oken prohlásil toto: “Během mé kariéry jsem pracoval na mnoha přestavbách bytů a domů, a proto musím říci, že společnost Dakea, jakož i její okna ve mně zanechala výborný dojem. Je to přesně taková forma poskytování kvality, jakou jsem si představoval. A při pomyšlení na 20letou záruku, kterou je možné v případě prodeje bytu převést na nového vlastníka, jsem velmi spokojený a bez obav.”

Související články

VÍCE OSVĚTLENÍ DO INTERIÉRŮ

Přestavba půdy na podkroví vždy vyžaduje zvláštní pozornost, neboť představuje poměrně levné a jednoduché z... Přečtěte si více

ODOLNOST VŮČI ZEMĚTŘESENÍ V NIZOZEMSKU

RIZIKOVÁ OBLAST! Provincie Groningen je známa častým výskytem zemětřesení způsobeným těžbou plynu, která se... Přečtěte si více

STAVBAŘ UVAŽUJE CHYTŘEJI – JEWSON (STOCKPORT)

David Ellerby, zabývající se výstavbou domů, jenž podniká v Cheshire, je registrovaný v National House-Buil... Přečtěte si více