PŘESTAVBA STODOLY V LANGFORD BARTONU

Majitel nemovitosti, Richard Prowse, požadoval pro svou stodolu univerzální střešní okna se snadnou montáží. Proto padla volba na okna okna Better Safe PVC firmy Dakea, která nabídla perfektní řešení. Nemovitost v jižním Devonu je velkou dvoupatrovou budovou zasazenou do malebného okolí. Pro vylepšení impozantní nemovitosti chtěl Richard dostavět obrovskou kuchyň.

„Projekt začal jako jednoduchá dostavba kuchyně, ale po krátkém zamyšlení jsme se rozhodli přidat k projektu také palírnu ginu”, konstatoval Richard Prowse, majitel nemovitosti. „Kvalita osvětlení pro práci měla velký význam a proto jsme si přáli, aby severní slunce zalévalo svými paprsky prostor budoucí kuchyně. Bylo to spojeno s přidáním několika dodatečných oken navíc v místnosti, která už na průčelní straně měla sedm metrů dvojskla.” Richard se rozhodl, že nejlepším řešením bude montáž střešního okna. Proto zvolil okna Dakea Better Safe PVC, která byla objednána oddělením firmy Jewson ve městě Ivybridge.

Barn conversion in Langford Barton

Díky tvrzenému vnějšímu sklu a laminovanému dvojitému vnitřnímu sklu je okno Dakea Better Safe PVC odolnější vůči poškození, a konstrukce z PVC profilů vyztužených ocelovými prvky nevyžaduje údržbu a umožňuje snadnější čištění. Okna mají větrací klapku a ovládací kliku se dvěma dodatečnými polohami zavíraní, což představuje perfektní řešení pro velkou kuchyň, která se vyznačuje vysokou vzdušnou vlhkostí. Neobvykle všestranný produkt zajišťoval projektem vyžadovanou funkci otevírání a samozavíraní. Navíc toto okno disponuje opravdu nevídanou impozantní 20letou zárukou. Montáž střešních oken z PVC byla docela jednoduchá. Jak zdůrazňuje Richard: „Okna se snadno osazují a montují. Jediné, co jsme museli skutečně vyřešit, bylo přesné umístění oken do krovů, kde bylo potřeba mírně upravit stávající krokve a vaznice a uzpůsobit je budoucímu osazení oken. To si vyžádalo malou diskuzi se statikem o tom, jak velkou rozteč krokví použít.”

Barn conversion in Langford Barton roof windows

„Servis v rámci toho projektu byl velmi dobrý, neměli jsme žádné potíže, a měl jsem pocit, že kdybychom cokoliv potřebovali, obchodní zástupce by tam okamžitě byl. Firma Dakea přijela dokonce několikrát na staveniště zkontrolovat, zda vše klape, a vše bylo v naprostém pořádku.” Pokud se jedná o objednávky, Steve McEvoy, vedoucí oddělení firmy Jewson v Ivybridge v Devonu to okomentoval: „Vše bylo úplně jednoduché. Potřeboval jsem pouze jednou zavolat do oddělení prodeje a cena a dodací lhůta mi byla sdělena ihned. Zvolili jsme okna Dakea poprvé v tomto projektu, a servis, který jsme dostali, neměl obdoby. Rozhodně budeme opět používat okna Dakea.”

Barn conversion in Langford Barton roof windows from a bird's eye view

Související články

STAVBAŘ ČINÍ CHYTŘEJŠÍ VOLBU - JEWSON

Firma Roof Trust se sídlem na severovýchodě Anglie zvolila střešní okna Dakea Ultima s cílem zajistit vysok... Přečtěte si více

ENERGETICKY ÚSPORNÉ BYDLENÍ V NIZOZEMSKU

ÉRA EKOLOGICKÝCH BUDOV kvůli novým předpisům, a skutečnosti, že Nizozemsko před rokem 2050 hodlá redukovat ... Přečtěte si více