VÍCE OSVĚTLENÍ DO INTERIÉRŮ

Přestavba půdy na podkroví představuje poměrně levné a jednoduché zvětšení obytné plochy nemovitosti, tak i přesto vždy vyžaduje zvláštní pozornost z hlediska nutných zásahů do stávající konstrukce stavby. V některých místnostech rodinného domu, jako je tento, postaveného v roce 1900 a obnoveného v roce 1978, už jen několik drobných zlepšení přináší velké změny zásadního významu. Během několika dnů tým pracující na tomto projektu vyměnil původní střešní světlíky za 6 nových oken Dakea Ultima, což vedlo ke zvýšení množství přírodního světla pronikajícího dovnitř podkroví. Zároveň se zvětšil přísun vzduchu do místností a v neposlední řadě došlo k propojení obyvatel domu s okolním prostředím díky otevřenému výhledu ze střešních oken. Speciální konstrukce oken Dakea Ultima navíc v maximální možné míře snižuje hluk z přilehlé silnice a díky mimořádným tepelně izolačním vlastnostem zlepšuje celkovou energetickou účinnost střešního pláště.

Interior design roof windows

ZMĚNA VZHLEDU A RÁZU OBYTNÉHO PROSTORU

Kvůli nevyhovujícímu stavu původně namontovaných oken ve střeše pokryté starými vláknocementovými šablonami byla výměna oken nezbytná tak, aby majitelé dále mohli žít ve zdravém a bezpečném prostředí. Přidáním dalšího okna do obývacího pokoje bylo docíleno celkového rozjasnění prostoru a také zvýšení cirkulace čerstvého vzduchu v domě o užitné ploše 99 m2. Nové a větší okno v koupelně zlepšilo výhled na nebe a napomohlo lepšímu prosvětlení místnosti, díky němuž se koupelna nyní zdá i prostornější. Dodatečné okno v obýváku a rozhodnutí o záměně jednoho starého velkého okna za dvě okna obdobné velikosti v kombi sestavě jako dvojice oken (první prodané dánskou firmou Dolle!) přineslo stejný výsledek, jako osazení původního většího okna, a navíc pomohlo vytvořit dojem prosklené stěny, a to vše za zlomek ceny.

Housebuilding roof windows

Výsledek:

Majitelka domu nám sdělila, že je velmi spokojená s výsledným navýšením světla prostupujícího do místností. Vyzdvihuje i zvukovou izolaci oken Ultima, jejíž efekt ocení několikrát denně, a to pokaždé, když místní autobus projíždí kolem jejího domu. Tato přestavba půdy na podkroví byla bezesporu úspěšná!

Adding light to an interior - roof window

Související články

PŘESTAVBA STODOLY V LANGFORD BARTONU

Majitel nemovitosti, Richard Prowse, požadoval pro svou stodolu univerzální střešní okna se snadnou montáží... Přečtěte si více